Inter fiton pas 8 ndeshjesh

21/05/2017 00:00

Interi është rikthyer të fitojë pas tetë ndeshjesh, duke mposhtur Lazion në transfertë, me rezultatin 1-3.

Vendasit kaluan të parët në avantazh, me një gol të shënuar nga Keita me 11 metërsh, por zikaltrit përmbysën brenda pjesës së parë. Andreolli dhe një autogol i Hoedt fiksuan rezultatin 1-2, të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, Eder shënoi golin e tretë të zikaltërve, ndërsa Lazio e mbylli ndeshjen me 9 futbollistë, pas kartonave të kuq të Keita dhe Luliç.

Me këtë fitore Inter shkon në vendin e shtatë, me pikë të barabarta me Fiorentinën, renditje kjo që ka vlerë vetëm statistikore.

Javën e ardhshme zikaltrit do të presin Udinesen, në ndeshjen përmbyllëse të një tjetër sezoni zhgënjyes për ta.

Top Channel