Pezullimi i Messi-t, Barça e mbron, Maradona jo

29/03/2017 00:00

Ndëshkimi i Lionel Messit me 4 ndeshje pezullim për fyerje ndaj arbitrit anësor në ndeshjen mes Argjentinës dhe Kilit, ka sjellë reagimin jo vetëm të Federatës Argjentinase të Futbollit, por edhe të Barcelonës.

Ndërsa drejtuesit e qeverisë së futbollit argjentinas vendosën të apelojnë këtë vendim të FIFA, klubi katalanas ka shprehur qartë indinjatën e tij nëpërmjet një komunikate për shtyp në faqen e tij të internetit.

Sipas kampionëve të Spanjës, ky dënim i FIFA ishte i tepërt për një futbollist që gjithnjë ka qenë një shembull për sjelljen e tij jashtë fushës së lojës.

Ai që i kundërvihet klubit katalanas dhe bashkëkombësit të tij është pikërisht Diego Armando Maradona, një personazh që ka qenë gjithnjë në polemika me FIFA.

Sipas El Pibe De Oros, vendimi i marrë nga FIFA është mëse i drejtë pasi të gjithë e panë që Messi lëshoi fjalë fyese në drejtim të arbitrit anësor të ndeshjes.

Top Channel