Kombëtarja e futsalit nuk di të ndalet, mposht edhe Maltën

27/01/2017 00:00

Kombëtarja shqiptare e futsalit nuk di të ndalet në kualifikuese për Kampionatin Europian, duke triumfuar edhe në ndeshjet e tretë, këtë herë 2-3 ndaj Maltës, duke siguruar edhe kualifikimin.

Pas triumfit të merituar ndaj Bullgarisë, vend në të cilin organizohet kjo fazë eliminatore, dhe suksesit 5-1 ndaj Anglisë, skuadra kuqezi e trajnerit Erind Suli fitoi edhe ndaj Maltës.

Shqiptarët e futsalit e mbyllin kështu me pikë të plota këtë fazë kualifikuese në vendin e parë në grup.

Top Channel