Tani mund ta lësh i qetë futbollin! (Video)

20/12/2016 00:00

Dave Tarpey, lojtar i Maidenhead United, ka shënuar golin e jetës së tij.

Sulmuesi që luan në kategoritë e ulta angleze kontrolloi në mënyrë të shkëlqyer (ndoshta dhe me pak fat) një top në hyrje të zonës dhe përfundoi aksionin me një goditje që nuk i la asnjë mundësi portierit kundërshtar.

Një gol i tillë nuk shihet çdo ditë në fushat e futbollit.

Top Channel