Mrekullia ndalet në shtyllë! – VIDEO

14/12/2016 00:00

Shtylla i ka mohuar Matija Dvornekovic, lojtarit kroat të Kukësit, një supergol në ndeshjen ndaj Korabit, të mbyllur në barazim 1-1.

Golat e shënuar nga Gavazaj dhe Lushtaku ishin me të vërtetë të bukur, por nëse topi i goditur me thembër nga 27-vjeçari kroat do të kishte përfunduar në rrjetë nuk do të kishte të krahasuar me ta.

Ishte vetëm minuta e 4-t e ndeshjes kur Dvornekoviç ul bukur një top në zonën e Korabit dhe më pas me një veprim të jashtëzakonshëm teknik e godet topin me thembër, i cili më pas fatkeqësisht për Dvornekovic nuk përfundon në rrjetë, por ndalet në shtyllë.

Me siguri që nëse një veprim i tillë do të ishte bërë nga Messi apo Ronaldo vëmendja do të kishte qenë shumë herë më e madhe.

Top Channel