Juventusi fiton me përmbysje ndaj Udinese-s

15/10/2016 00:00

Në javën e tetë të Serisë A, Juventusi mund me përmbysje Udinesen me rezultatin 2-1.

Në fushën e tyre bardhezinjtë e gjejnë veten në disavantazh në minutën e 34-të, por Dybala brenda pjesës së parë nga një goditje dënimi dhe më pas nga një 11metërsh i jep këtë fitore skuadrës së Allegrit që ruan distancën me 5 pikë nga Roma.

Kryeqytetasit, morën një fitore të lehtë përball Napolit me shifrat 3-1 duke u ngjitur në vendin e dytë në klasifikim.

Top Channel