Një tjetër “yll” te Leicester, ja çfarë bën në stërvitje

20/07/2016 00:00

Një vit më parë shkruan historinë në Premier League duke u shpallur kampion me lojtar që as që llogariteshin nga kundërshtarët, por në fund bënë mrekullinë dhe i surprizuan të gjithë.

Duket se edhe këtë vit Licester, i drejtuar nga italiani Ranieri, po ndjek të njëjtën strategji, duke afruar lojtar me parametra zero, të cilët më pas pritet të shndërrohen në idhujt e kësaj tifozërie.

Luis Hernandez është një prej lojtarëve të afruar të kampionët e Anglisë dhe menjëherë mbrojtësi i transferuar si një lojtar i lirë nga spanjollët e Sportingut të Gionit i ka mahnitur të gjithë.

Hernandez ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm gjatë përgatitjeve me ekipin në Austri. Një gol të cilin do ta kishin zili edhe sulmuesit më të mirë. Lojtari lëshon një goditje fluturimthi mjaft të fortë nga një distancë e madhe dhe për portierin nuk ka asnjë mundësi reagimi. Ndoshta ky mund të jetë mbrojtësi që do të shndërrohet në idhullin e ri të Leicester.

Top Channel

Top News – Mbyllen aplikimet për hetues/ 536 persona aplikuan për të qenë pjesë e BKH
Ironi e fatit, por që epilogun e pati me fund të lumtur. Marianna Scarano, infermiere në repartin e reanimacionit në Poliklinikën e Barit, zbuloi një ditë aty të shtruar bashkëshortin e saj. Marianna është prej nje viti në vijën e parë të frontit kundër sëmundjes me kolegët e saj. Makthi personal sakaq filloi kur i shoqi, Vincenzo u dërgua me urgjencë në spital pasi u ndje papritur keq, ndërsa niveli i oksigjenit në gjak i kishte zbritur në 93. Tamponi i doli pozitiv, dhe e cojne me urgjencë në terapi intensive. E shoqja nuk kishte menduar kurrë se do ta gjente aty. “ Mendova se do ta intubonin, thashë se nuk do t`ia kishte dalë dot. Ishte një tmerr, megjithatë nuk hoqa dorë për asnjë cast. Nuk flija dot natën. Ishte gati e paimagjinueshme, që pas stresit të përjetuar më pacientët në të gjithë këta muaj të kaluar në repartin e terapisë intensive, të përfundoja duke bërë infermieren e një njeriu aq të dashur për mua”, ka rrëfyer ajo. Për fat të mirë, më e keqja kaloi dhe Marianna tani thotë se mund të marrë frymë lirisht, pasi i shoqi ka dalë tashmë nga zona e rrezikut, ndërsa të dy shpresojnë ta hedhin sa më shpejt pas krahëve këtë eksperiencë të frikshme.
Top Channel/ “Pse ke ardhur në shtabin tim, makina është e pastër”/ Bardhi përplaset me policinë
Top Channel/ Lezhë, gati për zgjedhjet/ Dërgohen materiale zgjedhore
Top Channel/ Përgatitjet për zgjedhjet/ Shkodër, mbërrijnë materialet zgjedhore
Top Channel/ Vrasja e Pjerin Xhuvanit. Momenti kur “kërcet” arma