Europiani tjetër, nga veset e Low te insektet e finales

11/07/2016 00:00

Euro 2016 uli siparin me finalen e madhe ku Portugalia triumfoi me një gol në minutën e 109 nga Eder, por cilat do të jenë kujtimet që do të mbeten dhe do të diskutohen gjatë?

“Sportsmail” ka bërë një listë me momente nga Euro 2016, por jo për lojtarët më të mirë apo për golashënuesit, por për ngjarje nga turneu që meritojnë të hyjnë në histori.

Nga veset e Joachim Low te modeli i veçantë i flokëve të Ivan Perisic, në fotogaleri mund të shihni detaje të paharrueshme nga Europiani.

FOTO GALERI
1/10
Veset e trajnerit Low

Top Channel