Spanja? Ja pse fiton Italia

26/06/2016 00:00

Itali-Spanjë është cilësuar si një finale para kohe dhe të gjithë mendojnë se kjo është ndeshja më e fortë e fazës së 1/8-ve. Antonio Cone dhe lojtarët e tij po bëjnë përgatitjet e fundit për sfidën ndaj spanjollëve, por që kompanitë e basteve e shohin “La Rojan” si favorite.

Ndryshe është situata jashtë fushe, aty ku Italia pretendon se është “më e fortë”. Chiara Biasi, Francesca Cormanni, Maddalena Nullo e Veronica Ciardi janë “shtyllat” italiane jashtë fushe.

Bashkëshortet dhe të dashurat e futbollistëve të kombëtares italiane kanë ndezur sfidën, duke i dhënë zemër “axurëve”.

Ne ju prezantojmë me “formacionin” e Italisë jashtë fushe, një “skuadër” pretendente për trofe.

FOTO GALERI
2/21
Martina Maccari (Leonardo Bonucci)

Top Channel