Kundërshtarët e skuadrave shqiptare në Europa League

20/06/2016 00:00

U hodh të hënën edhe shorti i raundit të parë dhe të dytë të Europa League.

Partizani do të luajë me sllovakët e Slovan Bratislava, Kukësi do të përballet me malazezët e Rudar Pljevlja, ndërsa Teuta me kazakët e Kajrat Almaty.

Të treja skuadrët tona do i luajnë brenda ndeshjet e para (30 qershor), ndërsa ndeshjet e kthimit do të luhen në datën 7 korrik.

Top Channel