Inter-Suning, çfarë gafe e përkthyesit

07/06/2016 00:00

“Martesa” mes Interit dhe grupit kinez “Suning” nuk nisi me këmbën e mbarë, madje përkundrazi, nisi me një gafë të madhe të përkthyesit.

Në konferencën e parë për shtyp, përfaqësuesit e kompanisë kineze, të lumtur që kishin marrë një skuadër të madhe u zotuan që do ta ngrenë atë në majat e futbollit.

Por ky ishte mesazhi i tyre në gjuhën kineze, ndërsa ajo që u dëgjua nga përkthyesi ishte një tjetër gjë.

“Do ta ngremë Milanin në majat e futbollit”, tha ai.

Grupi “Suning” bleu Interin nga Eric Thohir, që do të mbajë rolin e Presidentit, ndërsa Massimo Moratti do të tërhiqet plotësisht nga skuadra.

Top Channel