Morata drejt Dortmundit, Aubameyang në Madrid

29/03/2016 00:00

E ardhmja e Alvaro Moratas varet krejtësisht nga Reali i Madridit dhe këtë e ka të qartë vetë sulmuesi spanjoll dhe drejtuesit e Juventusit.

Merkatoja e kësaj vere mund të jetë mundësia e fundit për skuadrën madrilene që të shfrytëzojë klauzolën e nënshkruar me bardhezinjtë për Moratan, duke qenë se në dy merkatot e 2017-s, ndaj tyre ekziston një vendim i FIFA-s që i penalizon.

Kjo ka bërë që në mediat sportive të qarkullojnë skenare të ndryshme, ku më i fundit përfshin në këtë mes edhe gjermanët e Borusias së Dortmundit.

Sipas Bild, Reali do të shfrytëzojë klauzolën që i jep të drejtën të blejë Moratan për ta dërguar më pas në Dortmund, së bashku me një shumë të caktuar parashë në këmbim të Aubameyang. Megjithatë, deri më tani gjithçka është në kuadër të thashethemeve mediatike, por sa më shumë ditë kalojnë aq më i fortë bëhet presioni i vetë sulmuesit ndaj Juventusit dhe Realit për të mësuar të ardhmen e tij.

Top Channel