Sozia i Diego Costas

28/03/2016 00:00

Nëse dikujt do t’i duihet të zgjedhë sozinë e tij në Premier League, Diego Costa nuk do të ishte asnjëherë zgjedhja e parë.

Ai që është i detyruar të përballet me këtë fakt është lojtari i Major League Baseball, Jose Oquendo.

Oquendo është lojtar i St.Louis Cardinals dhe siç shihet nga fotot, portorikani dhe sulmuesi i Chelseat janë pothuajse identikë.

Vlen të përmendet vetëm një detaj, Jose Oquendo është 52-vjeç dhe që duket si sulmuesi 27-vjeçar i Chelseat.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel