Lajmi i fundit
Aksident i rëndë në Kroaci, mes të aksidentuarve dhe shqiptarë
Përplasja që shkaktoi aksidentit ka ndodhur mes një automjeti Volkswagen Caddy, i drejtuar nga një 22-vjeçar shqiptar, me status të përkohshëm në Kroaci, dhe një kamioni MAN i drejtuar nga një shofer boshnjak
Katër pasagjerë ndodheshin në bordin e Volkswagen Caddy drejtuar nga 22-vjeçari shqiptar.
Pasagjerët ishin tre shtetas shqiptarë të moshës 41, 43 dhe 45 vjeç, së bashku me një shtetas nepalez 26 vjeç
Aktualisht autoritetet po hetojnë rrethanat e aksidentit. Raportet paraprake sugjerojnë faktorë të mundshëm si shpejtësia, kushtet e motit dhe gjendja mekanike e automjeteve

Sotiq Atanda, blerja e parë e Partizanit në merkaton dimërore

24/12/2015 00:00

Partizani ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me mbrojtësin 22-vjeçar, Sotiq Atanda. Nigeriani që ka luajtur me Apoloninë për tre vite, tashmë do t’i bashkohet skuadrës kryeqytetase.

Ky është edhe afrimi i parë në merkaton e dimrit për Partizanin, i cili do të luftojë me Skënderbeun në pjesën tjetër të sezonit për titullin kampion.

22-vjeçari është prezantuar pasditën e së enjtes nga drejtori Dervishi, i cili është shprehur i bindur në cilësitë dhe kontributin që do të japë Atanda në realizimin e objektivave të Partizanit.

Top Channel