1/16 e Europa League, short i vështirë për italianët

14/12/2015 13:50

Shorti i 1/16 të Europa League ka rezervuar kundërshtarë të vështirë për ekipet italiane. Kështu, Fiorentina do të përballet me anglezët e Tottenham, me ndeshjen e parë që do të luhet në Firence dhe të dytën në Londër. Ndërkohë, Lazio do të ndeshet me turqit e Gallatasarajit, ndërsa Napoli me Villarrealin që dje në mbrëmje mundi Realin e Madridit.

Një tjetër sfidë spektakolare do të jetë ajo mes Borussia Dortmund dhe Portos, skuadër që vjen nga grupet e Champions League.

Ja të gjitha çiftet e 1/16 të Europa League:

Valencia-Rapid Vienna
Fiorentina-Tottenham
Borussia Dortmund-Porto
Fenerbahce-Lokomotiv Moskë
Anderlecht-Olympiacos
Midtjylland-Manchester United
Augsburg-Liverpool
Sparta Praga-Krasnodar
Galatasaray-Lazio
Sion-Braga
Shakthar Donetsk-Schalke 04
Olympique Marseille-Athletic Club
Sevilla-Molde
Sporting Club de Portugal-Bayer Leverkusen
Villarreal-Napoli
St Etienne-Basel

Top Channel