Fier, parandalohet vrasja; arrestohet 40-vjeçari

07/12/2015 09:10

Policia e Fierit ka parandaluar një ngjarje të rëndë pasditen e së dielës. Rreth orës 18:00, në lagjen “29 Nëntori” të Fierit, 40-vjeçari Ilir Halilaj ka kanosur me armë zjarri 51-vjeçarin me iniciale E.J.

Halilaj është arrestuar në flagrancë, ndërsa në cilësinë e provës materiale u sekuestrua një kallashnikov, një krehër me 28 fishekë model 56, kalibër 5.62 dhe një qese plasmasi ku brenda kishte 33 fishekë model 56, kalibër 5.62.

Top Channel