Itali, sekuestrohen 400 kg kokainë, arrestohen 2 shqiptarë

05/12/2015 00:00

Policia italiane në qytetin Venecias ka finalizuar një operacion antidrogë ku është sekuestruar një sasi prej 400 kg lëndë narkotike e llojit kokainë.

Mes të arrestuar mësohet se janë edhe shtetasit shqiptarë Gazmend dhe Azem Tahiraj.

Droga, të cilën grupi e merrte nga Amerika e Jugut, është gjetur në një kontejner frutash.

Top Channel