Lajmi i fundit
Aksident i rëndë në Kroaci, mes të aksidentuarve dhe shqiptarë
Një përplasje ka ndodhur mes një automjeti Volkswagen Caddy, i drejtuar nga një 22-vjeçar shqiptar, me status të përkohshëm në Kroaci, dhe një kamioni MAN i drejtuar nga një shofer boshnjak
Katër pasagjerë ndodheshin në bordin e Volkswagen Caddy drejtuar nga 22-vjeçari shqiptar.
Pasagjerët ishin tre shtetas shqiptarë të moshës 41, 43 dhe 45 vjeç, së bashku me një shtetas nepalez 26 vjeç

Tiranë, makina përplas dy këmbësorë

02/12/2015 20:10

Dy kalimtarë kanë mbetur të plagosur në gjendje të rëndë si pasojë e një aksidenti të ndodhur në vendin e njohur si Kthesa e Kamzës në Tiranë.

Aksidenti ka ndodhur në orët e mbrëmjes së të mërkurës. Një automjet ka humbur kontrollin dhe ka përplasur fort dy persona këmbësorë.

Si pasojë e përplasjes, dy personat kanë mbetur të plagosur. Ata janë shoqëruar menjëherë në spitalin e traumës në gjendje të rëndë.

Policia ka mbërritur mënjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e saj. Paraprakisht dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia tej normave të lejuara me të cilën po udhëtontë automjeti.

Top Channel