Aksident në Korçë-Pogradec, një i plagosur rëndë

01/12/2015 20:45

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e së martës në aksin Korçë-Pogradec. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të fshatit Bulgarec, ndërsa si pasojë e tij është plagosur një person.

Të përfshirë në aksident kanë qenë një motor dhe dy furgona mallrash, ku për pasojë ka mbetur i plagosur Kujtim Manollari. 55-vjeçari, i cili po drejtonte motorin, është përplasur nga një furgon mallrash, ndërsa më tej në aksident është përfshirë edhe një tjetër furgon.

I plagosuri është dërguar në Spitalin e Korçës në reanimacion si pasojë e dëmtimeve të shumta në kokë, ndërsa më tej është nisur drejt kryeqytetit. Pas mbërritjes në vendin e ngjarjes, policia ka shoqëruar drejtuesit e dy mjeteve, ndërsa po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Top Channel