F1, Hamilton “fluturon” në Interlagos

13/11/2015 00:00

Kampioni i saposhpallur i botës në Formula 1, Lewis Hamilton ka qenë më i shpejti në sesionin e parë të provave të lira për Çmimin e Madh të Brazilit, që është dhe ndalesa e parafundit e sezonit.

Britaniku i skuderisë Mercedes, edhe pse mbërriti disa ditë me vonesë në Interlagos, për shkak të një aksidenti me makinë në Montekarlo, në pistë ka qenë shumë më i shpejtë se shoku i skuadrës, Nico Rosberg.

Kohën e tretë më të mirë në sesionin e parë e arriti Sebastian Vettel, ndërsa Daniel Ricciardo u rendit përpara kokëkuqes tjetër të Kimi Raikkonen.

Top Channel