Rekordi historik i Realit: asnjë gol i pësuar në 4 ndeshjet e para zyrtare

16/09/2015 19:05

Real Madrid, nën drejtimin e Rafa Benitez, vazhdon të thyejë rekorde në fazën mbrojtëse. Me fitoren 4-0 ndaj Shakhtar Donetsk në Champions League, madrilenët kanë arritur që të mos pësojnë gol në 4 ndeshjet e para zyrtare të sezonit, gjë që nuk kishte ndodhur kurrë më parë në historinë e tyre 113-vjeçare.

Në tre ndeshjet e para të kampionatit, Reali pati këto rezultate: 0-0 ndaj Sporting Gijon, 4-0 kundër Betis dhe 0-6 ndaj Espanyol.

Portieri Keylor Navas ka më shumë se 360 minuta pa nxjerrë topin nga rrjeta e tij dhe Real Madrid është i vetmi ekip në Spanjë që ende nuk ka pësuar gol në këtë kampionat.

Top Channel