Dëmtim i rëndë për Fekir në miqësoren Portugali-Francë

05/09/2015 00:00

Nabil Fekir ka thyer ligamentin e kryqëzuar të gjurit të djathtë gjatë ndeshjes miqësore mes Portugalisë dhe Francës.

Mesfushori me origjinë algjeriane i kombëtares franceze pësoi këtë dëmtim të rëndë në minutën e 13 të takimit që u zhvillua në stadiumin Jose Alvalade të Lisbonës.

Stafi mjekësor i Francës ka konfirmuar dëmtimin dhe mendohet se 22-vjeçari do të qëndrojë tashmë rreth 6 muaj larg fushave.

Top Channel