US Open, tenisti “paralizohet” në mes të ndeshjes

04/09/2015 00:00

Temperaturat e larta kanë bërë që tenisti amerikan John Sock të braktisë ndeshjen ndaj belgut Bemmelmans, të vlefshme për raundin e dytë të turneut US Open.

Sock ndjeu ngërçe në të dyja këmbët dhe e kishte të pamundur të ecte, duke e bërë të nevojshme hyrjen e stafit mjekësor në fushë.

Deri tani, turneun US Open e kanë braktisur 14 tenistë, shumica e të cilëve për shkak të vapës së madhe.

Top Channel