Eliminohet Kukësi. Nënkampionët e Shqipërisë u mundën 1-0 nga Legia Varshava

06/08/2015 00:00

Kukësi e ka mbyllur aventurën në Europë me humbje. Nënkampionët e Shqipërisë pas humbjes në tavolinë të ndeshjes së parë, ata janë mposhtur edhe në ndeshjen e dytë në Poloni nga Legia me rezultat minimal 1-0.

Pavarësisht se në minutat e para u munduan të ushtrojnë presion mbi polakët, skuadra shqiptare nuk arriti të rrezikojë asnjëherë seriozisht portën e vendasve.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 0-0, me rastin më të mirë për mesfushorin Duda, i cili në të 42-n depërtoi bukur mes mbrojtësve kuksianë dhe futet brenda zonës, por gjuajtjen e tij e ndali Koçi.

Me të filluar pjesa e dytë, saktësisht në minutën e 47, Legia gjen golin me Kucharczyk. Sulmuesi i skuadrës polake arriti të mposht portierin kuksian pas asistimit të Dudas.

Pas golit të pësuar, Kukësi u dorëzua duke bërë që Legia të administrojë ndeshjen deri në vërshëllimën e fundit. Vendasit deri në fund kishin edhe dy raste të mira me Prijoviç dhe Furman, por topi përfundoi jashtë.

Top Channel