Një sërfist sulmohet nga peshkaqeni

19/07/2015 00:00

Kampioni i trefishtë i botës në sërf, Mick Fanning është sulmuar nga një peshkaqen. Ngjarja ka ndodhur të dielën në momentin kur Fanning ishte duke konkurruar në një kompeticion në brigjet e Afrikës së Jugut.

Kampionati Botëror i Sërfit u anulua menjëherë pas sulmit, duke vënë si prioritet sigurinë e sportistëve.

Fanning u tmerrua kur ndjeu nga mbrapa peshkaqenin, ndërsa arriti të dalë nga kjo situatë i padëmtuar. Ekipet e sigurisë menjëherë shkuan dhe e morën me varkë.

“Nuk mund ta besoj. Vetëm po prisja momentin të ndieja dhëmbët e tij në trupin tim. Sapo e hetova që diçka ishte mbrapa meje, fillova të notoj dhe të bërtas. E ndieja që ai ishte poshtë dërrasës sime, në një moment e godita në shpinë me këmbë”, u shpreh Fanning.

Top Channel