15 foto të jashtëzakonshme nga Çmimi Madh i Monakos

28/05/2015 00:00

Çdo maj pilotët e Formula 1 sfidojnë njëri-tjetrin në pistën me shumë kthesa të Montekarlos për të luftuar për Çmimin e Madh të Monakos. Njëjtë ishte edhe fundjavën e kaluar.

Deri më tani pilotët e Mercedes Nico Rosberg dhe Lewis Hamilton kanë dominuar kampionatin duke fituar pesë nga gjashtë garat e para. Gjithsesi, Ferrari dhe katër herë kampioni Sebastian Vettel kanë qenë gjithmonë në podium dhe gati për të përfituar nga gabimet e Mercedes.

Por, Formula 1 nuk është thjesht një garë, ajo është shumë më tepër. Një spektakël që tërheq vëmendjen e miliona njerëzve nga gjithë bota.

FOTO GALERI
1/15

Top Channel