Vlorë, zbulohen dhe asgjësohen 812 bimë narkotike në Dhërmi

23/04/2015 00:00

Policia e Vlorës ka kryer në orët e para të mëngjesit të së enjtes një operacion anti-drogë, gjatë të cilit ka zbuluar dhe asgjësuar 812 bimë narkotike të llojit kanabis sativa.

Sipas një njoftimi për shtyp, bimët janë gjetur dhe asgjësuar në fshatin Dhërmi, në vendin e quajtur Lamgadh, në një zonë të thellë pyjore.

Në njoftimin zyrtar saktësohet se bima narkotike, me gjatësi nga 3 deri në 10 cm, ishte e vendosur në kubikë gati për t’u mbjellë.

Aktualisht po punohet për identifikimin e pronarëve të kanabisit, ndërsa materialet i janë kaluar prokurorisë për veprime të mëtejshme hetimore.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel