Milan, vetëm barazim ndaj Sampdorias

13/04/2015 00:00

Në ndeshjen e fundit të javës së 30 të Serisë A, Milani barazoi 1-1 me Sampdorian në San Siro dhe e sheh veten edhe më larg Europës.

Pas këtij rezultati, kuqezinjtë vazhdojnë të jenë 7 pikë larg Sampdorias së vendit të gjashtë, vendi i fundit që të jep akses në Europa League të sezonit të ardhshëm.

Ndeshja u zhbllokua në pjesën e dytë, atëherë kur Soriano kalon në avantazh miqtë pas një pasimi të bukur të kamerunasit Eto’o.

Kur dukej se Sampdoria e kishte ndeshjen në dorë, Duncan devijon në portën e tij një goditje të De Jongut  dhe gjithçka barazohet. Në fund të ndeshjes, Suso, lojtari i ri i Milanit, godet shtyllën.

Top Channel