Robinho kthehet në kombëtaren e Brazilit

05/03/2015 00:00

Trajneri i kombëtares braziliane të futbollit, Carlos Dunga, ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet miqësore që 5 herë kampionët e Botës do të luajnë ndaj Francës (26 mars) dhe Kilit (29 mars).

E reja e madhe është rikthimi në kombëtare i sulmuesit Robinho dhe i mbrojtësit Marcelo.

Miqësoret ndaj Francës dhe Kilit do të jenë ndeshjet e fundit të Brazilit para nisjes së Kupës së Amerikës në muajin qershor.

Lista e lojtarëve të grumbulluar:

Portierë:
Jefferson (Botafogo), Marcelo Gröhe (Gremio) dhe Diego Alves (Valencia)

Mbrojtës: David Luiz (PSG), Marquinhos (PSG), Thiago Silva (PSG), Miranda (Atlético Madrid), Fabinho (Monaco), Marcelo (Real Madrid), Filipe Luis (Chelsea) dhe Danilo (Porto)

Mesfushorë: Luiz Gustavo (Wolfsburg), Fernandinho (Manchester City), Elias (Corinthians), Souza (Sao Paulo) dhe Oscar (Chelsea)

Sulmues: Firmino (Hoffenheim), Willian (Chelsea), Neymar (Barcelona), Coutinho (Liverpool), Diego Tardelli (Shandong Luneng), Robinho (Santos) dhe Douglas Costa (Shakhtar Donetstk)

Top Channel