Botas, më i shpejti në ditën e fundit të testimeve

02/03/2015 00:00

Valteri Botas ishte piloti më i shpejtë në ditën e fundit të provave para startit të sezonit të ri në Formula 1. Finlandezi i Uilliamsit e përshkoi pistën e Montmelosë për 1 minutë, 23 sekonda e 63 të qindat.

Në vendin e dytë u rendit Sebastian Fetel, i cili me paraqitjet e tij para nisjes së kampionatit ka sjellë optimizën në radhët e skuadrës së Ferrarit. Ndonëse shumëkush priste që lista e renditjes të vazhdonte me emra të tjerë të njohur, ka qenë Felipe Nasr me Sauber i cili ka surprizuar duke zënë vendin e tretë.

Mercedesi me Niko Rosberg dhe Meklaren me Xhenson Baton kanë arritur të zënë vetëm vendin e 6 dhe të 7.  

Cmimi i madh i Australisë më 15 mars do të startojë sezonin me 19 gara të Formulës 1.

Top Channel