Tenis, Ferrer dhe Errani triumfojnë në Rio

23/02/2015 00:00

David Ferrer është fituesi i turneut të Rio de Zhaneiros. Tenisti spanjoll mundi në finale italianin Fabio Fognini, i cili në gjysmëfinale kishte eliminuar Rafael Nadalin.

Rezultati i finales ishte 6-2 y 6-3. Ferrer e dominoi nga fillimi në fund përballjen dhe nuk pati asnjë problem për të fituar titullin Masters 500.

Në finalen e femrave, italiania Sara Errani mundi sllovaken Anna Schmiedlova me rezultatin 7-6 dhe 6-1, në një ndeshje që zgjati 1 orë e 52 minuta.

Top Channel