Tjetër barazim për Romën, fiton Milani dhe Lacio

22/02/2015 00:00

Pas Parmës dhe Fejenordit ishte Verona ajo që e ndali sërish Romën në një barazim 1-1.

Pretendimet për titull të kryeqytetasve duket se janë venitur pas këtij barazimi , duke qenë se distanca tashmë ka shkuar në 9 pikë nga Juventusi i vendit të parë.

Edhe pse kaluan të parët në avantazh me kapitenin Totti, të besuarit e Rudi Garcia-s nuk e mbajtën dot rezultatin, madje ishte Keita ai që barazoi shifrat me nja autogol në minutën e 38-të.

Milani i Inzaghi-t u rikthye të dielën te fitorja, duke mposhtur Cezenën e vendit të parafundit në renditje me rezultatin 2-0 në “San Siro”, me gola të Bonaventura-s dhe Pazzini-t.  

Një fitore të rëndësishme mori edhe Lacio ndaj Palermos me rezultatin 2-1, duke u ngjitur në kuotën e 40 pikëve në vendin e katërt, vetëm dy më pak se Napoli i vendit të tretë.
 

Top Channel