Bulqizë, plagoset 38-vjecarja ndërsa nxirrte krom në minierë

21/02/2015 00:00

Një 38-vjeçare ka mbetur e plagosur në Bulqizë, ndërsa përpiqej të nxirrte mineral kromi nga zona D e minierës.

Burime policore njoftuan se e plagosura, 38-vjecarja M. Islami, nënë e dy fëmijëve, u lëndua pasi një gurë e goditi në kokë.

Menjëherë pas ngjarjes ajo u transportua në spital dhe aktualisht po kurohet në spitalin e Peshkopisë.

Policia lokale e Bulqizes ben me dije se ka nisur menjeherë hetimet per zbardhjen e kesaj ngjarje te rende.Nderkohe merret vesh se ne komisariatin e Bulqizes jane shoqeruar përgjegjësi dhe drejtuesi teknik i firmes ku punonte 38-vjeçarja.Shpeshhere ne Bulqize ka pasur aksidente te kesaj natyre, dhe me problematike ka qene dhe punimi i femijeve ne stoqet private, ku janë rrezikuar shpesh here gjate germimit duke nxjerre krom ne keto stogje.

Top Channel