Pukë, shembje masivi në minierën e Munellës, humb jetën një 48-vjeçar

14/02/2015 00:00

Shembja e një masivi dheu në galeritë e minierës së Munellës në Pukë ka shkaktuar vdekjen një punetori.

Sipas raportimeve të fundit, shembja e dheut është regjistruar në katin e 6-të të galerisë së minierës dhe personi qe humbi jeten eshte identifikuar si 48-vjeçari Gjovalin Ndreca, banor i fshatit Kimez.

Policia ndodhet në vendngjarje, ndërkohë që ekipet e specialistëve po monitorjnë gjendjen.Puna në miniere aktualisht eshte bllokuar.

Top Channel