Art me Messin, kuadroja shitet për 428 000 euro

13/02/2015 00:00

Të enjten doli në shitje në galerinë e arteve Sotheby’s të Londrës një nga kuadrot mbi futbollistin Leo Messi, i krijuar nga artisti japonez Takashi Murakami.

Me titull “Leo Messi dhe një univers lulesh”, kuadroja u shit për 428 000 euro.

Paratë e fituara do të shkojnë për promovimin e arsimimit të fëmijëve në Nepal, Indonezi dhe Bangladesh.

Projekti ishte një iniciativë e Fundación del Barcelona, UNICEF dhe Reach Out to Asia.

FOTO GALERI
1/1

Top Channel