Ancelotti kërkohet nga United dhe City

10/02/2015 00:00

Manchester United dhe Manchester City janë vënë në gjurmët e trajnerit të Real Madrid, Carlo Ancelotti.

As Van Gaal dhe as Pellegrini nuk e kanë të sigurtë vazhdimësinë e tyre në klubet e Mançesterit dhe sipas ‘Sky Sports’ këto klube po punojnë për të marrë shërbimet e trajnerit italian në sezonin e ardhshëm.

Disfata e Realit ndaj Atletico Madrid në fundjavë ka bërë që Ancelotti të vihet në dyshim, pavarësisht se sezonin e kaluar fitoi Champions League me madrilenët.

United dhe City janë në pritje sesi do të zhvillohen ngjarjet për të bërë lëvizjen e tyre.

Top Channel