Eksploziv makinës së kryekomunarit

08/02/2015 00:00

Një sasi eksplozi është vendosur në automjetin e kryetarit të komunës Shalë në Dukagjin, Bal Vuksani, në orët e para të mengjesit të sotëm.

Si pasojë e shpërthimit ka pasur vetëm dëme materiale.

Lënda plasëse ka shpërthyer në kohën kur automjeti tip fuoristradë ka qënë i parkuar në oborrin e banesës së kryekomunarit.

Policia ka nisur hetimet për ngjarjen dhe hetimet janë përqëndruar tek ndonjë konflikt për shkak të detyrës.

Top Channel