Armando Vajushi kalon tek Kievo

03/02/2015 00:00

Radhëve të shqiptarëve që luajnë në Serinë A i bashkohet edhe futbollisti shkodran, Armando Vajushi.

Vajushi ka nënshkruar në orët e fundit të mbylljes së merkatos dimërore me skuadrën e Kievos, duke lënë skuadrën bullgare, Litex Lovech.

Sulmuesi shqiptar bëhet i dyti fubollist që kalon në Serinë A në këtë dritare të merkatos, pas Andi Lilës që la Janinën për të vazhduar karrierën me Parmën.

23-vjeçari është futbollisti i shtatë shqiptar në Serinë A, pas Canës, Berishës, Bashës, Lilës, Strakoshës dhe Hysajt.

Top Channel