Makina bie në humnerë, humb jetën 55-vjeçari

24/01/2015 00:00

Një aksident rrugor me pasojë një të vdekur dhe dy të plagosur ka ndodhur këtë të shtunë në autostradën Levan-Tepelenë, në afërsi të fshatit Fratar.

Një makinë tip “Benz” ka dalë nga rruga duke u përmbysur dhe më pas ka përfunduar në humnerë. Si pasojë drejtuesi i mjetit, shtetasi Flamur Ismaili, 55 vjeç, ka humbur jetën ndërsa gruaja dhe vajza e tij 18 vjeçe janë plagosur rëndë.

Shkak i aksidentit mendohet të ketë qënë shpejtësia e lartë dhe lagështira në rrugë.

Familja nga fshati Gorishovë po kthehej nga një drekë tek të afërmit në Fratar. Policia po heton për zbardhjen e mëtëjshme të rrethanave të aksidentit.

Top Channel