Seria A, Napoli kap zonën Champions, mund në transfertë Lazion

18/01/2015 00:00

Napoli ka arritur të fitojë në Olimpico ndaj Lazios me rezultatin 1-0 dhe arrin kështu vendin e tretë në Serinë A, i cili mbahej pikërisht nga bardhekaltërit e kryeqytetit.

Skuadra e Rafa Benitezit merr tre pikë shumë të rëndësishme falë golit të Gonzalo Higuain në minutën e 18, i cili mposht me një goditje shumë të fortë portierin e përfaqësueses sonë, Etrit Berisha.

Lazio reagon, por është traversa ajo që nuk lejon Parolon të shënojë.

Në pjesën e dytë skuadra nga kryeqyteti duket e pafuqishme dhe është Higuain ai që ka mundësinë të dyfishojë, por pa sukses.

Top Channel