Yaya Toure, Topi i Artë i Afrikës për vitin 2014

09/01/2015 00:00

Yaya Toure, mesfushori i Manchester City, është shpallur lojtari më i mirë afrikan i vitit 2014.

Në votimet për Topin e Artë të Afrikës, lojtari nga Bregu i Fildishtë la pas portierin nigerian Vincent Enyeama dhe sulmuesin nga Gaboni, Pierre-Emerick Aubameyang.

Kjo është hera e katërt radhazi që Yaya Toure e fiton këtë çmim dhe barazon kështu kamerunasin Samuel Eto’o.

Top Channel