Blatter: Dënoj me forcët ngjarjet në Beograd

15/10/2014 00:00

Kreu i FIFA-s, Sepp Blatter reagon për incidentet e dhunshme në
ndeshjen e zhvilluar të martën mbrëma në stadiumin “Partizani” të
Beogradit, mes kombëtares së Serbisë dhe asaj kuqezi.

“Futbolli nuk duhet të përdoret asnjëherë për mesazhe politike”, shkruan Twitter, Blatter.

Numri një i FIFA-s thekson se dënon me forcë ngjarjet që ndodhën në Beograd.

Top Channel