Cmimi i Madh i Rusisë, Hamilton dominon provat e lira

10/10/2014 00:00

Lewis Hamilton ka regjistruar kohën më të shpejtë të sesionit të dytë të provave të lira të Cmimit të Madh të Rusisë. Piloti britanik i Mercedesit la pas Kevin Magnussenin (McLaren) dhe Fernando Alonson (Ferrari).

Vetëm në vend të katërt Nico Rosberg (Mercedes), ndërsa Kimi Raikkonen (Ferrari) përfundoi sesionin në vendin e njëmbëdhjetë, 1.2 sekonda larg shokut të tij të skuadrës.

Rendiment të mirë në këto prova tregoi edhe skuderia Toro Rosso, me Daniil Kvyat përpara Sebastian Vettel (Red Bull).

Ja rezultatet e plota:

1. Lewis Hamilton (Mercedes) 1:39.630
2. Kevin Magnussen (McLaren) 1:40.494
3. Fernando Alonso (Ferrari) 1:40.504
4. Nico Rosberg (Mercedes) 1:40.542
5. Valtteri Bottas (Williams-Mercedes) 1:40.573
6. Jenson Button (McLaren) 1:40.718
7. Felipe Massa (Williams-Mercedes) 1:40.731
8. Daniil Kvyat (Toro Rosso – Renault) 1:41.108
9. Sebastian Vettel (Red Bull – Renault) 1:41.396
10. Jean-Eric Vergne (Toro Rosso – Renault) 1:41.531
11. Kimi Raikkonen (Ferrari) 1:41.630
12. Nico Hulkenberg (Force India – Mercedes) 1:41.677
13. Daniel Ricciardo (Red Bull – Renault) 1:42.061
14. Sergio Perez (Force India – Mercedes) 1:42.090
15. Adrian Sutil (Sauber – Ferrari) 1:42.233
16. Romain Grosjean (Lotus – Renault) 1:42.892
17. Pastor Maldonado (Lotus – Renault) 1:42.905
18. Esteban Gutierrez (Sauber – Ferrari) 1:43.055
19. Marcus Ericsson (Caterham – Renault) 1:44.135
20. Max Chilton (Marussia – Ferrari) 1:44.530
21. Kamui Kobayashi (Caterham – Renault) 1:44.952

Top Channel