Tritol pikës së basteve, policia nis hetimet

07/10/2014 00:00

Gjendet lëndë plasëse e pashpërthyer, në një pikë bastesh në Durrës.
Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e tw martws, rreth orës 03:05 , në lokalin e
lojrave sportive, i cili ndodhet në pronësi të 24-vjeçarit me inicialet
S.L.

Eksplozivi është pikasur në kohë dhe policia ka shkuar në vendin e ngjarjes për të bërë të mundur çmontimin e saj. Fatmirësisht ajo nuk ka shpërthyer, pasi forcat e xhenios kanë ndërhyrë në kohë, për të parandaluar ndonjë tragjedi të mundshme.

Grupi hetimor e dërgoi lëndën e dyshuar si eksploziv në laborator, për t’iu nënshtruar ekspertizës. Ndërkaq, policia ka marrë në pyetje 24-vjeçarin për të kuptuar motivin e kanosjes së tij.

Top Channel