Didi: Asnjë rrezik për sigurinë e Papës

18/09/2014 00:00

Drejtori i Policisë së Shtetit, Artan Didi zhvilloi këtë të enjte një
takim me minstrin e Brendshëm Saimir Tahiri, në vigjilje të vizitës
historike të Atit të Shenjtë në Tiranë.

Pas takimit, Didi për mediat u shpreh se policia ka marrë të gjitha masat në kuadër të kësaj vizite.

“Nuk ka asnjë rrezik për sigurinë e Papës. Ne kemi marrë masat dhe cdo gjë do të shkojë shumë mirë”, u shpreh Didi.

Të dielën, Ati i Shenjtë mbërrin në Tiranë dhe në kuadër të vizitës së tij kanë nisur prej javësh përgatitjet kanë nisur.

Top Channel