Surprizë, Falcao tek Manchester United

01/09/2014 00:00

Vjen surpriza e parë në ditën e fundit të merkatos verore. Radamel Falcao nuk ka nënshkruar as për Juventusin dhe as për Manchester City, por do të luajë i huazuar tek Manchester United.

Operacioni është mbyllur në orën 03:00 të ditës së hënë.

Klubi anglez do i paguajë francezëve të Monaco plot 12 milionë euro për sulmuesin kolumbian dhe në dy vitet e huazimit të tij do të përfitojë 24 milionë euro.

Top Channel