Real Madrid e nisi me fitore sezonin e ri në Primera Divison pasi mundi 2-0 Cordoba-n, por kjo nuk e ka kënaqur tifozërinë, e cila duket se nuk e ka harruar zhgënjimin në Superkupën e Spanjës.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} " /> Real Madrid e nisi me fitore sezonin e ri në Primera Divison pasi mundi 2-0 Cordoba-n, por kjo nuk e ka kënaqur tifozërinë, e cila duket se nuk e ka harruar zhgënjimin në Superkupën e Spanjës.

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} ">

Reali i Madridit nuk gabon në start

25/08/2014 00:00

Normal
0

false
false
false

EN-US
X-NONE
X-NONE

Real Madrid e nisi me fitore sezonin e ri në Primera Divison pasi mundi 2-0 Cordoba-n, por kjo nuk e ka kënaqur tifozërinë, e cila duket se nuk e ka harruar zhgënjimin në Superkupën e Spanjës.

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin-top:0in;
mso-para-margin-right:0in;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0in;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:”Times New Roman”;
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Fillimi i ndeshjes ishte i ngadaltë, ndërkohë që me kalimin e minutave, madrilenët rritën presionin në portën kundërshtare.

Trajneri italian hodhi në fushën e lojës formacionin e tij më të mirë me Ronaldon, Bale, Benzema dhe Rodriguez në fazën sulmuese, ndërkohë që në mesfushë u aktivizua që nga minuta e parë edhe gjermani, Toni Kroos.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 30 pas një goli me kokë të Karim Benzema. Goli i avantazhit i dha më shumë siguri lojtarëve të Realit, të cilët deri në fund të pjesës së parë rrezikuan edhe disa herë të tjera portën e Cordoba-s, por pa rezultat.

Në 45 minutat e dytë ndryshoi loja e vendasve, të cilët ulën ritmin dhe përveç kësaj lodhja bëri që të mos ishin të qartë në fushë.

Goli i anuluar i Cordoba-s dhe mefshtësia e lojtarëve të Realit bëri që tifozët në “Santiago Bernabeu” të protestonin gjatë skuadrën e tyre.

I përhershmi Ronaldo ishte ai që vulosi shifrat e kësaj ndeshjeje në minutën e 90 duke i dhënën mundësinë Realit t’i bashkohet Barcelonës në krye të klasifikimit me 3 pikë.

Top Channel