Formula 1 rikthehet në Belgjikë

22/08/2014 00:00

Pas një pushimi njëmujor, pilotët e Formula 1 u janë rikthyer sërish pistave dhe, këtë fundjavë, ata do të garojnë në pistën e Spa-Francorchamps, në Belgjikë.

Kryesuesi i klasifikimit për pilotë, Nico Rosberg, ka deklaruar se ka marrë mësime nga gabimet në Hungari.

Është e rëndësishme të shohësh garat e kaluara, por më e rëndësishme është të shohësh gabimet e bëra dhe t’i rregullosh ato, ka deklaruar gjermani.

Edhe pse rivaliteti mes pilotëve është shumë i fortë, shpresoj që të jem unë, ai që do të fitojë trofeun në Belgjikë, ka përfunduar piloti i Mercedes.

Top Channel