Karim Benzema rinovon me Realin

07/08/2014 00:00

Karim Benzema do të luajë me Realin deri në vitin 2019. Klubi madrilen ka komunikuar se sulmuesi francez do të luajë me “los blancos” për pesë sezonet e ardhshme. Kontrata e mëparshme e tij skadonte në qershor të vitit 2015.

Karim Benzema renditet i 16 në listën e golashënuesve më të mirë në historinë e Realit. Francezi ka shënuar 111 gola në 235 ndeshje. Gjithashtu, është francezi me më shumë ndeshje me fanelën e Realit.

Futbollistit i është përmirësuar paga e tij prej 4.5 milionë eurosh, por nuk bëhet e ditur sa do të fitojë me kontratën e re.

Karim Benzema është i vetmi qendërsulmues në skuadrën e Realit pas largimeve të Gonzalo Higuainit sezonin e kaluar dhe Alvaro Moratës këtë vit.

Top Channel