Bajerni blen Pepe Reinën

05/08/2014 00:00

Pep Guardiola kërkonte një portier që të lejojnte titullarin Manuel Neuer të qëndronte pushim në ndeshje të caktuara dhe më në fund e ka gjetur. Ai është Pepe Reina.

Portieri i Liverpulit i cili sezonin e kaluar luajti i huazuar tek Napoli do të jetë pjesë tashmë e Bayern Munchen, klub me të cilin do të firmosë për tre sezonet e ardhshme.

31-vjeçari do i kushtojë bavarezëve rreth 3 milionë euro.

Top Channel